Image Alt

Дитяча стоматологія

  /    /  Дитяча стоматологія

Стоматологія дитячого віку враховує особливості дитячого організму в проявах патології зубощелепної сфери. Стоматологічні захворювання у дітей протікають інакше, ніж у дорослих. При цьому дитячий стоматолог враховує взаємозв’язок із загальними захворюваннями, процесами росту і розвитку дитини. В цьому аспекті дитяча стоматологія нерозривно пов’язана з педіатрією.

Профілактика захворювань зубів у дітей повинна починатись вже в період внутрішньоутробного розвитку. Слід пам’ятати, що в період вагітності при різних змінах в організмі матері можливі порушення будови або форми органу. Це відноситься також і до порушення закладки зубів і їх мінералізації в ранньому дитячому віці. У випадках будь-яких порушень у матері, емаль тимчасових і постійних зубів дитини формується неповноцінно і у зв’язку з цим швидко піддається карієсу.

 

Тому профілактику карієсу слід починати під час вагітності шляхом збалансованого, раціонального харчування матері.

 

Крім карієсу, у дітей поширені захворювання пародонту, розвиваються під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. До причин виникнення цих захворювань слід віднести різні порушення прикусу, аномалії зубів, погане гігієнічне утримання порожнини рота, ендокринні порушення, алергічні реакції і дитячі хвороби. Тому велика роль педіатра у своєчасному виявленні цих порушень.

 

Кращий метод профілактики стоматологічних захворювань – диспансеризація дітей у стоматологів. Це дозволяє рано розпізнати патологічний процес, швидко вжити заходів до його ліквідації і запобігти можливим ускладненням.

 

Тут найголовніше – не налякати дитину. Багато батьків виробляють у дітей негативну мотивацію, лякаючи їх походом до зубного лікаря, і болючими і неприємними процедурами, якщо, наприклад, дитина не слухається. Таке негативне ставлення до стоматолога він візьме з собою і в доросле життя. Такий підхід до проблеми з боку батьків неприпустимий.

 

В арсеналі сучасної дитячої стоматології є цілий ряд методик, що дозволяють швидко і безболісно провести діагностику і лікування хвороб зубів у дітей.

 

Але найважливішим фактором профілактики стоматологічних захворювань у дитини є гігієна порожнини рота. Завдання дитячого стоматолога і батьків – навчити дитину дотримуватися правил гігієни.

Вартість дитячої пломби – від 300 грн

Запишіться на безкоштовну консультацію